Náš příběh

Dnes, když se blížíme historickému milníku naší firmy, se vracím v myšlenkách na opačný konec - k našim úplným začátkům. Konkrétně vidím před očima den, na který nikdo z nás nezapomene.

Dostali jsme naší úplně první dodávku Big Green Egg a naplánovali první prodejní předváděčku u nás na zahradě. Měli jsme tenkrát strašnou trému. Podobný produkt nikdy v ČR nebyl a odhady prodejů byly spíše takové divoké. Ale měli jsme nadšení a víru a tak jsme se brzy seznámili s potenciálními zákazníky. Mladý pár, od pohledu velmi dobře zajištěný, a postarší manželé, kteří se přišli podívat tak nějak ze zvědavosti.

V našich představách bylo Vajíčko produktem pro bohaté lidi a "náš" mladý muž působil přesně tím dojmem. Vlastně jsem z něj tenkrát měla pocit, že si koupí alespoň dva kusy, aby měl čím oslňovat kolegy. Už si přesně nepamatuji, jak to celé proběhlo, ale dali jsme do toho maximum a netrpělivě čekali na výsledek.

To, co se nakonec stalo nikdy nezapomenu.

Mladý muž naložil partnerku a se slovy: "musím si to ještě rozmyslet" zmizel v oblaku prachu. Naše naděje se právě rozplynuly.. "První akce a takový neúspěch", honilo se mi hlavou, když k nám přistoupil starší pán a tiše řekl: "My bychom si tedy jeden vzali"... Bylo nám jasné, že toto rozhodnutí je stálo hezkou část úspor, minimálně určitě jednu luxusní dovolenou. Než se kdokoli z nás zmohl na slovo, přistoupila k nám i jeho manželka: "Víte, my prostě milujeme vaření. Původně jsme sice chtěli něco levnějšího, ale když jsme viděli, jak vás to baví, rozhodli jsme se jinak".

Tento příběh od základu změnil náš život.

Pochopili jsme, že Big Green Egg není pro lidi, kteří mají peníze. Big Green Egg je pro lidi, kteří milují vaření a chtějí si na jídle pochutnat. Není na chlubení, je to pracant, který nás za těch 15 let vaření nikdy nezklamal, je to člen rodiny. Podobný příběh jsme za ta léta zažili nespočetněkrát a vždy nám znovu připomíná náš první den. Den, kdy si první Vajíčko našlo své majitele, kteří ho milují celým svým srdcem a nedají na něj dopustit.


Chcete být mezi nimi? Na Festivalu Chutí - Flavour Fair 2017 si můžete zakoupit použitý kus po některém ze špičkových kuchařů s neuvěřitelnou slevou. Na nic nečekejte a zarezervujte si ten svůj ZDE. Ale pospěšte si, rychle ubývají!

Historie Big Green Egg

Původ konstrukce grilu-pece Big Green Egg je starý přes 3000 let. Princip pravděpodobně pochází z Číny, za svůj jej přijali Japonci a nazvali "kamado" - druhové jméno označující pec, troubu, topidlo nebo ohniště.

Po 2. světové válce si američtí vojáci při návratu z Indočíny přiváželi domů do USA tuto zvláštní hliněnou pícku-gril. V zemi se silnou tradicí barbeque si čínská a japonská "kamada" získala díky přípravě nevídaně šťavnatých a chutných jídel velkou pozornost.

Původně používané materiály ale užíváním křehly. Nebyly též schopné snášet vysoký žár žádaný pro moderní grilování a nemohly být používány za deště nebo chladného počasí. Výrobce dnešních grilů BGE vylepšil staré konstrukční typy a před více než třiceti lety představil svůj první výrobek. Ve zkoumání keramických materiálů a výrobních procesů mohl využít poznatky vesmírného programu USA a podařilo se mu tak získat novou, trvanlivou, patentovanou vysoce zátěžovou keramiku. Starodávný princip "kamado" po zásadní inovaci keramikou "kosmického věku" a zdokonalením designu se tak představuje jako nový gril-pec "Big Green Egg", o kterém naši dávní předci mohli jen snít. Trvanlivost a krásu zvyšuje zářivost glazury, která nejen dokonale chrání keramiku, ale zároveň nikdy neztrácí svou působivost. Proto je Big Green Egg (gril, pec, udírna) první a jediný ORIGINÁL.

CHCI SI KOUPIT SVŮJ VLASTNÍ BIG GREEN EGG.


OPEN FLAVOUR

Big Green Egg - to je vždy skvělá chuť a kvalita. Všechno, co připravíte v Big Green Egg, získává výjimečnou široce vychvalovanou delikátní chuť. Big Green Egg umožňuje vařit zdravě, mít požitek z jídel zvyšujících kvalitu života a stal se synonymem pro požitek z toho nejlepšího, co nám příroda nabízí.

TVAR VEJCE

Tvar Vejce je historicky daný a pro funkci Big Green Egg naprosto zásadní. Díky svému tvaru a použitým materiálům se Big Green Egg může pochlubit kultovním vzhledem, zároveň vejčitý tvar podporuje nezbytný a konstantní průtok vzduchu uvnitř Vejce, což zajišťuje rovnoměrné vaření a vysoce efektivní hoření uhlí.

JEDINEČNÁ KERAMIKA

Díky spolupráci s předními odborníky z keramického průmyslu a s inženýry a experty na kompozitní materiály, je Big Green Egg vyráběn z keramiky nového druhu, původně vyvinutého v NASA pro vesmírný program. Tento sofistikovaný patentovaný materiál, vlastněný Big Green Egg, je nejvyšším stupněm kompozitního materiálu, který je použit v každém BGE. Jedinečné izolační vlastnosti, akumulace tepla a jeho vyzařování dovnitř BGE způsobují, že tato keramika generuje teplo, které má jedinečný vliv na chuť připravovaných jídel, a to bez ohledu na způsob vaření (od grilování po uzení). Vzhledem k vynikajícím izolačním vlastnostem BGE nemají vnější teploty vliv na teplotu uvnitř Big Green Egg a dokonce i při teplotách hluboko pod nulou můžete regulovat teplotu s přesností jednoho stupně mezi 70°C a 350°C . Díky jedinečné kvalitě keramiky výrobce poskytuje omezenou doživotní garanci.